Адміністрація Байдена закупила таблетки Pfizer від COVID для 10 млн осіб


Президент США Джо Байден заявив, що його адміністрація вже підписала угоду з Pfizer щодо закупівлі таблеток від COVID-19, передає Голос Америки.


«Сьогодні я оголошую, що ми придбали таблетки Pfizer від COVID-19, розраховані на 10 млн курсів лікування. Вакцинація, як і раніше, залишається нашим найважливішим інструментом, але ця нова таблетка може значно скоротити кількість госпіталізацій та смертей і допомогти прискорити наш вихід із цієї пандемії», – йдеться у заяві президента.


Постачання таблеток почнеться ще до кінця поточного року і триватиме протягом усього 2022-го. Ліки від Pfizer ще не отримали схвалення від Управління з санітарного нагляду за якістю продуктів і медикаментів (FDA), проте влада хоче отримати препарат якнайшвидше, щоб у разі схвалення він відразу став доступним громадянам.


5 листопада Pfizer оголосила про позитивні результати другої фази клінічних досліджень препарату Paxlovid серед людей з високим ризиком тяжкого перебігу захворювання. Розробник стверджує, що Paxlovid допоміг знизити ризик госпіталізації або смерті від COVID-19 на 89%.


Як повідомлялося, Pfizer подав заявку на використання препарату «Паксловід» для лікування COVID-19.