Відео: прикордонники на Чернігівщині зупинили групу мігрантів із Білорусі

Українські прикордонники завадили спробі в’їхати в Україну 15 мігрантам із Близького Сходу. Їм не вдалось перетнути кордон в Білорусі, і вони прямували на Львівщину.

Як повідомляє ДПСУ, 15 іноземців прямували рейсовим автобусом з Мінська. З більш ніж вигаданою метою поїздки вони намагалися перетнути кордон у пункті пропуску на Чернігівщині. Під час заходів прикордонного контролю громадяни говорили військовослужбовцям ДПСУ, що прямують в нашу державу з метою туризму.

Проте, у ході додаткової перевірки охоронці кордону з’ясували, що іноземці, серед яких четверо підлітків, кілька тижнів тому прилетіли в столицю Білорусі та одразу ж попрямували до польського кордону. З їх слів, оглянувши «визначні пам’ятки» на заході Білорусі, мандрівники вирішили завітати ще й в Україну. Подорожні запевняли, у нашій країні їх найбільше цікавлять краєвиди Львівщини. Саме зі Львова вони, начебто, планували повернутися додому. Також встановлено, що більшість із зазначених осіб мали паспорти, видані практично в один період, у вересні – жовтні цього року. Проте такий туристичний маршрут не переконав прикордонників, вони прийняли рішення щодо не пропуску та повернення мандрівників до Республіки Білорусь.

Раніше в Державній прикордонній службі визначили порядок дій у разі спроб мігрантів перетнути бік нашого кордону. Застосування зброї у разі не передбачається, крім реальної загрози життю військовослужбовця.

За останні дев’ять місяців українські прикордонники затримали на кордоні з Республікою Білорусь 13 нелегалів. Загалом по всій країні за цей період було затримано 900 таких людей.

У Республіці Польща сфотографували білоруських прикордонників, які патрулювали паркан із інструментом для різання металу. Варшава назвала це черговою провокацією.

На кордоні Польщі з Республікою Білорусь мігранти почали розбивати намети прямо на території прикордонного переходу «Брузги» («Кузня»).

загрузка…