До кінця року загальна кількість жертв коронавірусу в Україні може сягнути 100 тисяч

Померлі від COVID

Коронавірус та карантин

Такий сценарій є найбільш реалістичним

В Україні до кінця 2021 року загальна кількість жертв коронавірусу може становити 90-100 тисяч людей. Про це в інтерв’ю DW повідомив голова робочої групи з математичного моделювання подальшого розвитку епідемії COVID-19, заступник директора Інституту проблем математичних машин та систем НАН України Ігор Бровченко.

“Швидке зростання захворюваності у нас почалося в серпні і тривало два з половиною місяці – до кінця жовтня. Очікується, що до січня 2022 року буде тривати спад до тих показників, які були у серпні-вересні. Стосовно смертоносності у 2020 році у нас офіційно від COVID-19 померло майже 20 тисяч людей. Якщо брати оцінки за надлишковою смертністю, то у 2020 році було близько 50 тисяч жертв COVID-19”, – зазначив Бровченко.

За його словами, у 2021 році вже 57 тисяч людей померли через COVID-19 станом на 15 листопада за офіційною статистикою.

“І це ще не кінець. До кінця року, скоріше за все, буде ще 15-20 тисяч нових офіційно підтверджених смертей. Тобто до кінця року загальне число жертв від початку епідемії COVID-19, за офіційними даними, може сягнути до 90-100 тисяч смертей. Це найбільш реалістичний сценарій”, – підсумував Бровченко.

Читайте також: Морги переповнені, а на цвинтарях не встигають копати могили: ситуація зі смертністю від COVID-19 в Україні – сюжет