На Рівненщині невакциновані вчителі продовжують ходити на роботу – подробиці (Відео)

Вакцинація

Директорка, яка мала б відсторонити вчителів, перебуває у відпустці

У школі на Рівненщині невакциновані вчителі продовжують ходити на роботу, попри карантинні обмеження. У закладі майже 90 працівників, cеред них щеплених тільки п’ятеро. Відсторонити їх нікому, бо директорка у відпустці з догляду за дитиною. А нового керівника призначити не дали батьки учнів. Тому попри наказ МОЗ, учителі продовжують працювати і щепитися не хочуть. Деталі дізнавалися журналісти “5 каналу”.

У школі селища Степангород на Рівненщині 650 учнів. Усі класи – за партами, уроки тут ніхто не скасовував.

“Ми за вакцину, але поки вона експериментальна, ми не вакцинуємося”, – каже вчителька Надія Крук.

А це – позиція більшості вчителів школи. Їх тут – 90, і майже всі, за винятком п’яти – нещеплені.

Відповідно до наказу МОЗ, невакцинованих педагогів – мають відсторонити від роботи без збереження заробітної плати. Та зробити це – нікому. Директорка школи продовжила собі відпустку з догляду за дитиною.

Пояснювати, чому вчительський колектив досі працює в повному обсязі заступниця директорки відмовилася. Та й узагалі журналістам у цьому кабінеті не раді.

У селищному управлінні освіти намагалися призначити виконувача обов’язків директора закладу. Втім батьки виявилися проти.

Батьки у селі найбільше остерігаються не небезпечного коронавірусу, а дистанційного навчання.

“Зовсім все одно – то їхня справа. Хочуть – вакцинуються, хочуть – ні. Нам головне, щоб наші діти навчались як і навчались, тільки не дистанційне. Ми проти”, – розповіла мама школярів Людмила.

Вихід із ситуації знайшли в керівництві ОТГ.

“Ці люди будуть два рази на тиждень робити експрес-тести за власний рахунок”, – розповів голова Володимирецької ОТГ Василь Ковенько.

Вчителі на такі умови погоджуються. Бо щеплюватися не поспішають.

Тим часом у селищній раді шукають виконувача обов’язків керівника школи. Його може обрати колектив навчального закладу. На час, поки триватимуть суперечки – у школі скоріш за все запровадять канікули.

Ольга Михайлюта, Рівненська обл. “5 канал”

Читайте також: У школу Олександрії довелося викликати поліцію через вчительку-антивакцинаторку – подробиці скандалу