Словаччина слідом за Австрією введе локдаун для невакцинованих громадян


Влада Словаччини з 22 листопада введе в країні локдаун для не вакцинованих від коронавірусної інфекції громадян на тлі різкого зростання кількості хворих та госпіталізацій. Про це заявив прем’єр-міністр країни Едуард Хегер, пише Reuters.


«Це ізоляція для невакцинованих», – підкреслив прем’єр у ході прес-конференції.


Вказані громадяни не зможуть відвідувати ресторани, торгові центри, магазини (крім тих, де продаються товари першої потреби), громадські та спортивні заходи. Для того, щоб працювати, невакцинованим співробітникам треба буде проходити тестування двічі на тиждень.


Обмежувальні заходи триватимуть три тижні, уточнює агентство. Вони не торкнуться тих, хто пройшов вакцинацію від коронавірусу, і тих, хто перехворів на COVID-19 за останні шість місяців.


Хегер заявив, що метою запровадження нових обмежувальних заходів є стабілізація ситуації в лікарнях, де більшу частину ліжок займають саме невакциновані пацієнти з коронавірусом, повідомляє Novy Cas.


«Ми робимо це для їх же [нещеплених громадян] здоров’я та захисту», – сказав він.


Як повідомлялося, уряд Чехії також з 22 листопада посилить обмеження для людей, які не робили щеплень від COVID-19, пише Reuters з посиланням на чеського міністра охорони здоров’я Адама Войтеха.


«Головна мета цих заходів – мотивувати людей вакцинуватися», – наголосив Войтех.


Також стало відомо, що Австрія запроваджує локдаун для невакцинованих проти COVID-19.