У МОЗ розповіли, скільки може тривати постковідний синдром

коронавірус

Коронавірус та карантин

Постковідний синдром характеризується різними клінічними проявами

Постковідні симптоми можуть тривати від 5 до 12 тижнів після хвороби, повідомляє Міністерство охорони здоров’я у Facebook.

“Що таке постковід? Ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. Такий стан може тривати від 5 до 12 тижнів або довше. Британські дослідження вказують, що в кожної п’ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів”, – мовиться в повідомленні.

Зазначається, що постковідний синдром характеризується різними клінічними проявами, такими як слабкість, знесилення, тривалий кашель, задишка, втрата смаку та нюху, порушення сну та свідомості, тривожність, депресія, головний біль, суглобовий синдром, випадіння волосся, розлади ендокринної системи тощо. Проте наразі немає вичерпного переліку симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому, їхній спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється. Також не існує швидкого способу відновлення після коронавірусу, особливо, якщо зважати на різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Серед порад, які фахова спільнота дає пацієнтам, котрі перехворіли на COVID-19, є дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі. Також варто звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Варто консультуватись із сімейним лікарем щодо свого стану, обговорити ті скарги і симптоми, які виникли після захворювання COVID-19, уточнили у міністерстві.

Також у МОЗ нагадали, що зменшити ризики потрапити в лікарню та втратити здоров’я чи навіть життя внаслідок COVID-19 допомагає винятково вакцинація.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили 20 591 нового хворого на COVID-19. Відомо, що серед них 1478 дітей та 377 медпрацівників. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.