PlayStation вимагає в Activision Blizzard пояснень з приводу скандалу з домаганнями


Компанія PlayStation, що належить Sony Group, попросила в розробника комп’ютерних ігор Activision Blizzard порозумітися з приводу скандалу з домаганнями і розповісти, що він планує зробити після розслідування The Wall Street Journal. Sony – найбільший клієнт Activision Blizzard, на якого у 2020 році припало 17% виручки, пише The Bell.


Глава PlayStation Джим Райян, за даними WSJ, розіслав листа співробітникам з інформацією, що Sony звернулася до Activision, «висловивши свою глибоку стурбованість» з приводу розслідування. У листі також вказано, що Sony і PlayStation не вважають заяви Activision з приводу цієї ситуації достатніми.


Activision Blizzard, один із гігантів комп’ютерних ігор, розробник World of Warcraft, останніми місяцями опинився в центрі скандалу з домаганнями. З’ясувалося, що щодо компанії з 2018 року йдуть розслідування. 500 колишніх та нинішніх робітниць поскаржилися на домагання, погане ставлення та заниження зарплат жінкам.


У розслідуванні WSJ, яке було опубліковано у вівторок, йшлося про те, що CEO, президент і член правління компанії Боббі Котік знав про те, що відбувається, але нічого не робив, а іноді навіть захищав винних від звільнення і сам дозволяв собі жорстоке поводження з підлеглими.


Activision заявила, що стаття вводить в оману і що в ній ігноруються важливі зміни, які відбуваються в компанії. При цьому, як зазначає WSJ, спростовувати факти, що описані в розслідуванні, компанія не стала.


Котирування Activision на тлі розслідування впали майже на 3% у вівторок та прискорили падіння до 6% у середу. У четвер акції компанії продовжують дешевшати. З кінця липня, коли каліфорнійська влада подала позов, в якому звинуватив Activision у ігноруванні численних скарг співробітниць, папери компанії втратили в ціні приблизно 30%.


У вівторок понад сотня нинішніх та колишніх співробітників Activision вийшли на демонстрацію біля офісу компанії в Каліфорнії, вимагаючи відставки Котіка. За даними WSJ, деякі співробітники, які працюють віддалено, припинили роботу на знак протесту. За відставку Котіка також виступила група акціонерів, яка володіє 1% акцій Activision.


Також повідомлялося, що глава World of Warcraft пішов у відставку після скандалу з домаганнями.