Польща закінчила прокладати морську частину газопроводу Baltic Pipe – завдяки йому планують зменшити залежність від “Газпрому”

Газопровід

Газогін має бути готовий до жовтня 2022 року

Польська компанія завершила прокладення морської частини газопроводу Baltic Pipe, яка з’єднує узбережжя Польщі та Данії. Про це повідомляє “Європейська правда“.

У компанії Gaz-System, яка будує газопровід, цей етап будівництва називають найважливішим. Також було пробурено два тунелі в місцях виходу газопроводу на суходіл. Так, у Данії він становить близько 1000 метрів та 600 метрів у Польщі.

Baltic Pipe – це газогін, який має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі з подальшим розповсюдженням у сусідні країни. Він зможе постачати 10 млрд куб. природного газу щорічно в Польщу і 3 млрд. куб. від Польщі до Данії.

Очікується, що перші обсяги газу будуть транспортуватися газогоном вже в жовтні 2022 року. Інвесторами проєкту виступили данський транспортний оператор Energinet та польська компанія Gaz-System. 

Метою будівництва Baltic Pipe є зменшення залежності Центральної Європи від російського газу.

Як повідомляв 5.UA, 27 вересня 2021 року Угорщина та Росія підписали контракт про постачання блакитного палива в обхід України 4,5 млрд кубометрів газу. Офіційний Київ гостро розкритикував за це Будапешт. Там у відповідь назвали це “втручанням у внутрішню енергетичну політику”. І пообіцяли надалі блокувати вступ України до НАТО. Угода передбачає поставку 3,5 млрд кубометрів газу через територію Сербії, а ще мільярд кубометрів – через Австрію. Контракт діятиме 15 років.

1 жовтня Росія почала постачання газу в Угорщину в обхід України.

Нагадаємо, у липні Сполучені Штати та Німеччина опублікували спільну заяву щодо “Північного потоку-2”. У ній зазначили, що якщо Росія спробує використовувати трубу як зброю проти України, Німеччина ініціюватиме запровадження проти Москви нових санкцій.