«Укрексімбанк» додатково перевіряє кредит у $60 млн під заставу столичного ТРЦ Sky Mall


Наглядова рада державного «Укрексімбанку» проводить поглиблену перевірку кредитної угоди, за якою компанії бізнесмена, який сплачує податки підтримуваному Росією угрупованню «ДНР», отримали $60 млн під заставу столичного ТРЦ Sky Mall. Про це журналістам програми «Схеми» повідомила голова наглядової ради банку Оляна Гордієнко, пише «Радіо Свобода».


Цей кредит був предметом розслідування «Схем», і саме запитання про нього викликали агресивну реакцію ексголови правління банку Євгена Мецгера, який наказав відібрати в журналістів камери та стерти записане відео.


Після публікації розслідування наглядова рада «Укрексіму» ініціювала аудит кредитної угоди, залучивши для цього внутрішній комітет із питань ризиків та незалежних експертів.


«У зв’язку із суспільним резонансом та необхідністю всебічного дослідження укладення відповідної угоди, наразі проводиться поглиблене вивчення цієї транзакції із залученням Комітету наглядової ради з питань ризиків та незалежних експертів… Остаточна оцінка подій буде надана наглядовою радою після завершення повноцінного аналізу обставин укладення кредитної угоди та видачі коштів (у тому числі отримання висновку незалежних експертів», – зазначили в банку.


За інформацією «Схем», наглядова рада 18 листопада заслухає попередні результати внутрішнього аудиту банку стосовно дотримання вимог законодавства та внутрішніх нормативних документів під час видачі кредиту.


З відповіді «Укрексімбанку» журналістам також випливає, що видачу кредиту схвалив Кредитний комітет банку та узгодило його правління, а наглядова рада не мала потреби втручатися в процес.


Нагадаємо: під час запису інтерв’ю із головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером на журналістів «Схем» скоїли напад. Запитання журналістів, після якого співробітники банку напали на них, стосувалося $60 млн кредиту на купівлю ТРЦ Sky Mall у Києві бізнесменом Сергієм Брюховецьким.


За інформацією журналістів, держбанк у квітні 2021 року видав кредит у $60 млн двом фірмам бізнесмена Сергія Брюховецького, який має бізнес і сплачує податки в ОРДЛО.


Т.в.о. голови правління «Укрексімбанку» Сергій Єрмаков заявив, що кредитну угоду з компаніями Брюховецького перевіряли українські та британські юристи та дали на неї згоду. Сам бізнесмен, за словами Єрмакова, на момент ухвалення угоди фактично проживав у Києві як внутрішньо переміщена особа за дійсною посвідкою.


6 жовтня Мецгер склав повноваження голови правління «Укрексімбанку» на час розслідування після нападу на журналістів, заявивши, що його «надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання».


7 жовтня Мецгеру вручили підозру, а наступного дня – ще одну.


11 листопада двох учасників нападу на журналістів поновили на посадах, однак вже за два дні їх звільнили.