ЄС планує надати Україні до семи млрд євро інвестицій за сім років – представниця Єврокомісії


У ЄС ухвалили економічний інвестиційний план для трьох регіонів: Східного партнерства, Західних Балкан та Південного сусідства. Зокрема для України сподіваються мобілізувати до семи млрд євро на інвестиції на сім років. Про це повідомила заступниця СЕО Генерального директорату Єврокомісії з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».


«З нашого боку фокус буде більшим на інвестуванні, у нас є новий інструмент із підтримки інвестицій – de-risk instrument – це гарантії з боку Єврокомісії нашим міжнародним фінансовим інституціям-партнерам, щоб зменшити ризики для інвестицій у наших країнах-партнерах, серед яких і Україна», – розповіла вона.


Представниця Єврокомісії уточнила, що багато з цих коштів спрямують на «зелений» перехід, цифровий перехід, оновлення інфраструктури, доступ до фінансів для малого та середнього бізнесу. За її словами, це вже в роботі, але це план на наступні сім років.


Матернова наголосила, що Україна має набагато більший економічний потенціал, ніж вона була здатна досі використати, і що наразі є набагато більше можливостей для залучення іноземних інвесторів, ніж раніше.


«Є набагато більший потенціал, щоб вести прозору приватизацію, яка принесе в країну знання та ноу-хау, нову практику ведення бізнесу та можливості бути ланкою європейського ланцюга виробництва. І одна зі сфер, де потрібно, просто необхідно зробити краще – це державне управління, корпоративне управління, правосуддя, передбачуваність бізнес-середовища. Знову ж таки, покращення були, але я не думаю, що Україна вже там – доведеться попрацювати, щоб змінити настрої інвесторів та залучити інвестиції», – підсумувала вона.


Нагадаємо: Україна цьогоріч залучила рекордні $4,8 млрд прямих іноземних інвестицій.