Операцію зупинило вище воєнно-політичне керівництво: оприлюднили нові документи про “вагнергейт”

Затримання "вагнерівців"

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Яніна Соколова каже, що документи підкинули на флешці під її робочий офіс кілька днів тому

Нові документи ГУР, яких не було навіть у Bellingcat. Папери з подробицями спецоперації із затримання бойовиків “Вагнера” оприлюднила журналістка Яніна Соколова. Спочатку – на своєму Youtube-каналі, згодом – у Facebook.

Каже: документи підкинули на флешці під її робочий офіс кілька днів тому. І вони – справжні. Перед публікацією на них тільки затерли позивні учасників спецоперації з боку України – для їхньої безпеки.

Згідно з документами, операція мала назву “Авеню” й обійшлася українському бюджету у більш ніж 700 тисяч гривень. Бойовиків виманили з Росії під приводом захоплення нафтових родовищ на території Венесуели.

Крім 33 найманців, літак з якими мали під вигаданим приводом посадити в Україні, розвідка вийшла ще на 103 бойовиків, причетних до військових злочинів.

“З вуст перших осіб держави в очі суспільству з екранів ТБ. Плівки вербування. Повна картина зриву. Зрештою визнання Президентом, мол “ну да била, але нас обманув Олександр”. Далі торги з журналістами Белінгкет, як на базарі. Коли випускати, може не треба зараз, давайте “після свят”. Паралелельно тиск з боку опозиції щодо вагнеру у стінах ВР. Збір ТСК під головуванням провладної Безуглої. Смішні, процензуровані висновки ТСК, мовляв “ніхто нє віноват”, від яких соромно навіть самій головуючій Безуглій. Паніка в Офісі Президента. Тиск на ексголову ГУР і учасників спецоперації з боку СБУ. Ніч придумавання версій кого ж зробити цапом відбувайлом аби відвернути увагу від Єрмака”, – сказала Соколова.

“На документах ми затерли позивні учасників спецоперації з боку України. Не знаємо хто ці люди. Але зробили це в цілях їхньої подальшої безпеки. Опублікованих нижче документів ви не бачили ніде. Вони публікуються вперше. Наші спецслужби круті. А ще “Вагнер” – лакмус того, хто саме сидить на Банковій. І чому ми це допустили…”, – розповіла про документи Соколова.

Нагадаємо, Bellingcat та Insider опублікували першу частину розслідування спецоперації із затримання “вагнерівців”. Хронологія та контекст подій, описаних у цьому розслідуванні, були складені на основі десятків інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з російськими найманцями та колишніми співробітниками української розвідки, які брали участь у різних аспектах спецоперації.

Як повідомляв 5.UA, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від них прямі докази їхньої участі у військових злочинах. 

Нагадаємо, за інформацією розслідувачів, голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.