“Це нонсенс”: як реагують нардепи на розслідування Bellingcat – включення (Відео)

Верховна Рада України

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Представники пропрезидентської фракції коментують розслідування неохоче

Державна зрада: була чи ні? У Верховній Раді вимагають створення нової ТСК та об’єктивного розслідування зриву спецоперації із затримання вагнерівців. Про це з трибуни Парламенту заявили представники опозиції.

Наполягають: до нової комісії мають увійти представники всіх фракцій. Народні депутати вимагають від правоохоронців розслідувати факти, оприлюднені журналістами Беллінгкет. Йдеться, зокрема, про ймовірне перевищення службових обов’язків керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком.

Парламентська опозиція вимагає допитати всіх, хто був на нараді в Офісі Президента, після якої, певно, зірвалася спецоперація.

“Розвідники на фінальному етапі приходять звітувати верховному головнокомандувачу, а його секретар говорить, що у президента немає часу, а чим займався тоді президент: в спортзалі? кафтан сушив чи пиво пив в ресторані? А яке право Єрмак має вказувати українським розвідникам, що їм робити”, – наголосила депутатка “ЄС” Ірина Геращенко.

“Коли президент дав згоду і операція триває це нонсенс її перепогоджувати з його заступниками секретарями і так далі, це нонсенс на фінальній стадії сумніватися, виконувати її чи ні”, – нардеп “Батьківщини” Валентин Наливайченко.

“У нас зараз уже не питання якоїсь спецоперації, у нас питання наявності можливої державної зради у вищому керівництві держави”, – депутат “Голосу” Роман Костенко.

“Я здивований, я чесно кажучи не думав, що Офіс президента причетний до цього питання”, – сказав Нестор Шуфрич, нардеп ОПЗЖ.

Представники пропрезидентської фракції коментують розслідування неохоче. Переконують – державної зради не було.

“Президент не може говорити неправду і не може розголошувати державну таємницю”, – каже слуга Гетманцев.

Нагадаємо, Bellingcat та Insider опублікували першу частину розслідування спецоперації із затримання “вагнерівців”. Хронологія та контекст подій, описаних у цьому розслідуванні, були складені на основі десятків інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з російськими найманцями та колишніми співробітниками української розвідки, які брали участь у різних аспектах спецоперації.

Як повідомляв 5.UA, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від них прямі докази їхньої участі у військових злочинах. 

Нагадаємо, за інформацією розслідувачів, голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.