В Офісі генпрокурора розповіли, коли вивчать матеріали Bellingcat про «вагнерівців»

Українські слідчі органи вивчать матеріали, викладені у звіті Bellingcat про спецоперацію щодо «вагнерівців», розповіла генеральний прокурор Ірина Венедиктова. Кримінальні провадження з «вагнергейту» було відкрито кількома правоохоронними органами.

Про це Ірина Венедиктова повідомила під час брифінгу, пише «Інтерфакс-Україна».

«Розслідування є, воно проводиться, які ще допити проводитимуться слідством, гадаю, що краще вам запитати безпосередньо у ДБР. Ми досить великий список прописали в наших прокурорських вказівках.

Усі матеріали (розслідування), які проводять журналісти, завжди ретельно вивчаються, завжди долучаються до справи. Тому вивчатимуться, долучатимуться», – зазначила Ірина Венедиктова.

Генеральна прокурорка нагадала, що кримінальні провадження з «вагнергейту» було відкрито кількома правоохоронними органами. Потім їх об’єднали і передали в ДБР. Усі вказівки прокуратури в рамках розслідування були влітку минулого року.

«Що було зроблено, чого не було зроблено, думаю, зараз некоректно це говорити — це історія незалежності органу досудового розслідування та можливості прокуратури», — сказала генпрокурорка.

Відповідаючи на питання про те, що особисто вона думає про припущення, зроблені в розслідуванні Bellingcat, Венедиктова сказала: «Я не можу говорити припущеннями та оцінками, я можу говорити встановленими фактами та процесуальними конструкціями, якими ми оперуємо».

Генпрокурор наголосила, що прокурорів було залучено до розслідування Тимчасової слідчої комісії.

«Я не хотіла б давати оцінки…. давайте дочекаємось якихось результатів», — сказала Венедиктова.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради не знайшла підтвердження, що спецоперація українських спецслужб із затримання членів приватної військової компанії «Вагнера» зірвалася через витік інформації з українського боку. Також ТСК з’ясувала, що одного з вагнерівців не було екстрадовано з Білорусі разом з іншими – саме він нібито сповістив ФСБ та ЗС РФ про факт вербування.

Європейський Союз погодився розробити проект рамкової основи для можливих санкцій щодо ПВК «Вагнера», які можуть бути направлені до Сахельського регіону Західної Африки. Санкції також планують накласти на будь-які компанії, які працюють із найманцями.

Проект журналістських розслідувань Bellingcat опублікував першу частину свого розслідування щодо операції із затримання найманців ПІК Вагнера в Білорусі.

загрузка…