Єврокомісія готова консультуватися з Україною щодо сертифікації «Північного потоку-2»


Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки її висновку щодо проєкту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію газопроводу «Північний потік-2». Про це заявив єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон на зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенко, повідомляє пресслужба Міненерго.


Таким чином, Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а і юридично, наголосили в міністерстві.


Крім цього, українську сторону запросили взяти участь у «групі ризику», створеної відповідно до Регламенту про безпеку постачання, яка складається виключно з держав-членів ЄС. Метою засідання групи стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом з європейськими країнами у кризових ситуаціях.


«Ми маємо якісну експертизу у сфері транспортування газу, оперування великими обсягами газу і розуміння того, як Росія може порушувати європейські правила. Тож залучення України до європейських процесів забезпечення енергетичної безпеки буде вигідним і для України, і для Європи», – зазначив Галущенко.


Нагадаємо: «Нафтогаз» братиме участь у сертифікації оператора «Північного потоку-2». НАК заявила, що готова надати німецькому регулятору свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований.


Напередодні Німеччина призупинила процес сертифікації газопроводу. Аналітики назвали дату запуску «ПП-2» з урахуванням призупинення сертифікації.