На Закарпатті пом’якшили вирок судді, засудженому за хабарництво

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду пом’якшила вирок судді Рахівського районного суду Закарпатської області, засудженому у лютому Вищим антикорупційним судом до 6 років позбавлення волі за хабарництво. Суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвокатів судді щодо визначення остаточного покарання за сукупністю кримінальних правопорушень.

Відповідне рішення було ухвалено вчора, 17 листопада, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

«Таким чином, Апеляційна палата ВАКС ухвалила рішення визнати колишнього суддю винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 369–2 та ч. 3 ст. 368 КК України, і призначити нове покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади судді на 3 роки з конфіскацією всього майна, що йому належить», — йдеться в повідомленні.

У САП додали, що рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку у Верховному суді протягом трьох місяців.

16 лютого вироком Вищого антикорупційного суду до 6 років позбавлення волі було засуджено викритого у хабарництві суддя Рахівського районного суду Закарпатської області.

За даними слідства, суддя отримав у вересні 2018 року 400 доларів і в березні 2019 року 10 тисяч грн неправомірної вигоди. За ці гроші він погодився посприяти в позитивному рішенні по адміністративній справі, яка знаходилася на розгляді в іншого судді Рахівського райсуду, а також розглянути на користь цього заявника цивільну справу про стягнення боргу. Суддя отримував хабарі у приміщенні службового кабінету.

Раніше в Харківі заступника голови Харківської обласної ради та його спільника-адвоката викрили у хабарництві. Детективи НАБУ та прокурори САП затримали підозрюваних під час отримання хабара понад мільйон гривень.

Верховний суд виправдав колишнього суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка. Вищий антикорупційний суд у лютому засудив його до 2 років позбавлення волі за хабарництво.

Співробітники НАБУ спіймали суддю Чернігівського окружного адміністративного суду на одержанні хабара понад півмільйона гривень за винесення рішення на користь позивача.

Київський апеляційний суд визнав винним суддю Деснянського райсуду в управлінні авто у стані сп’яніння. Вона влітку влаштувала ДТП на Оболоні.

загрузка…