Фото: Ірак почав повертати мігрантів з Білорусі

Ірак починає повертати з Білорусі своїх громадян, яких режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка намагався перекинути до Польщі. Один із літаків уже вилетів із Багдаду до Мінська, щоб евакуювати іракських мігрантів, які застрягли на білорусько-польському кордоні.

Про це повідомляє Міністерство транспорту Іраку, передає іракський канал Al Sumaria.

Перевозити людей будуть на широкофюзеляжних Boeing-747. Канал також опублікував фото з мігрантами з аеропорту столиці Білорусі.

Представник міністерства закордонних справ Іраку Ахмед аль-Саххаф повідомив, що бажання повернутися на батьківщину на евакуаційному рейсі виявили близько 430 громадян. Крім того, консули займаються реєстрацією ще близько 50 охочих.

Раніше  МЗС Іраку отримало 170 запитів від мігрантів у Білорусі, які хочуть повернутися.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів на пропозицію німецького депутата із фракції Соціал-демократичної партії Нільса Шміда пустити мігрантів із Білорусі до України.

Європейський союз виділив 700 тисяч євро на гуманітарну допомогу мігрантам, які перебувають на кордоні Польщі та Білорусі. Із них 200 тисяч євро направлять білоруському Червоному Хресту.

У Державній прикордонній службі визначили порядок дій у разі спроб мігрантів перетнути бік нашого кордону. Застосування зброї у разі не передбачається, крім реальної загрози життю військовослужбовця.

загрузка…