День “поспішайок”: львівські медики показали, як борються за життя передчасно народжених дітей (Відео)

"Поспішайка"

Щороку в цьому відділенні виходжують зо 2 сотні “поспішайок”

Нині у відділенні реанімації новонароджених – особливе свято, день “поспішайок”. Повсюди білі та фіолетові кульки, цей колір – символ передчасно народжених дітей.

Це Вікторія, дівчинку мама народила на 31-му тижні вагітності, малеча важила трохи більше кілограма. Після появи дитина була підключена до апарату штучної вентиляції легень, нині дихає самостійно. Поруч у кувезах гріються сестрички-двійнята.

“Вони обійшлися допоміжною дихальною підтримкою, але одна дитина вже готується до переводу до мами, друга дитинка залишається в нас, бо в неї розвинувся некротичний ентероколіт, це запальні зміни в кишківника”, – пояснює лікар.

Щороку в цьому відділенні виходжують зо 2 сотні “поспішайок”. Сюди вони потрапляють зовсім крихітними та у тяжкому стані.

“Це передчасно народжені діти, в них є респіраторний-дестрес синдром. Це той діагноз, який може бути вироком, але коли є ліки і їх вчасно вводити, то шанси в дітей зростають. Вони недорозвинені ще внаслідок недоношеності і ми маємо проблеми й ускладнення органів і систем”, – каже керівник відділення реанімації новонароджених Володимир Чуйко.

Основний та найбільш дієвий метод виходжування “поспішайок” – метод кенгурування, кажуть лікарі.

“Кенгурування широко застосовуємо у нашій практиці, це коли викладаємо дитинку на груди матері, вона звикає до мами, мама до дитини, налагоджується лактація”, – розповідає завідувачка відділення патології новонароджених і недоношених дітей Лариса Григоренко.

Бути у мами на руках полюбляє Матвій. Хлопчику два місяці. Народився він із вагою 900 грамів. Нині важить удвічі більше.

“Різні думки були, бо таке маленьке. Дуже переживали, досі переживаємо, бо не знаємо, що нас чекає. Дзвонили кожного дня, нам завжди говорили стабільно тяжкий”, – каже мама поспішайки Ніна Москалюк.

“Поспішайки” лежать у кувезах, до них підключені трубочки та катетери. За життя крихіток тут цілодобово бореться команда лікарів.

“Деякі діти виходять з наших відділень повністю здорові, і переганяють у розвитку тих, хто народився на 40 тижні”, – запевняє лікар.

Олексій та Олександр вихованці цього відділення. Брати обидва – “поспішайки”. Старший нині навчається у третьому класі, молодший закінчує садок.

“Нема різниці. Тільки менше вага при народженні. В 1 рік ніхто б не сказав, що вони були народжені менше”, – переконує мама Ольга Морозова.

У відділені, де виходжують “поспішайок”, пам’ятають кожного вихованця. Їхні фото розвішані по всьому відділені. Щороку день передчасно народжених дітей тут відзначають масштабно, цьогоріч Ковід вніс свої корективи, тож кульки у небо випускають не дітки, а їхні рятівники.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.