Новий різновид штаму «Дельта» здебільшого не викликає симптомів – дослідження

Різновид штаму коронавірусу «Дельта» AY.4.2 хоч і може бути більш заразним, проте у більшості людей не викликає симптоматики захворювання на COVID-19.

Науковці із Імперського коледжу Лондона з’ясували, що лише у третини інфікованих підваріантом «Дельти» AY.4.2 розвинулись класичні симптоми захворювання. У решти двох третин піддослідних такі симптоми взагалі не зафіксовані. Тоді як у хворих на «класичну» Дельту у половині випадків розвиваються ознаки захворювання.

«Люди, інфіковані AY.4.2, з меншою ймовірністю мали якісь симптоми. Також була менша ймовірність, що у них будуть “класичні” симптоми (втрата або зміна нюху чи смаку, підвищена температура, новий постійний кашель)»

— Учені з Імперського коледжу Лондона

Учені також уточнили, що за попередніми даними, новий різновид «Дельта» штаму коронавірусу AY.4.2 на 10% заразніший, ніж батьківський штам «Дельта».

Дослідники підтвердили, що бустерна вакцинація зменшує ризики зараження у дорослих на 2/3 порівняно із людьми, які щепились двома дозами.

Як повідомлялось, у Норвегії виявили новий тип вірусу «Дельта». Він уже отримав офіційне позначення – AY.63. Дослідники не вважають, що він небезпечніший, ніж звичайний дельта-вірус, і що вакцина добре працює проти нього.

Штам коронавірусу «Дельта» став домінуючим і становить 99% від усіх випадків захворюваності у всьому світі. Про це заявила технічний керівник Всесвітньої організації охорони здоров’я COVID-19 Марія Ван Керхове.

загрузка…