Через пандемію та карантин значно зменшилася кількість донорів крові – що розповідають одеські лікарі (Відео)

донорство

Записатися на здачу крові можна і онлайн на сайті одеської станції переливання

Потенційні донори записуються на здачу крові в реєстратурі, далі йдуть на обстеження до терапевта та експрес-діагностику в лабораторії.

“Лаборанти на цьому робочому місці перевіряють усім донорам групу крові, визначають по системі А, В, О, визначають гемоглобін та гематокрит. Це первинна потреба, якщо гемоглобін нижче норми – 135 та 125 у жінок, не допускаються до донації”, – пояснює завідувачка клінічної лабораторної Марина Дургорян.

Далі – легкий сніданок. Здавати на голодний шлунок лікарі не рекомендують. Крові беруть 450 мілілітрів. Андрій здає уже не перший раз. А от Олена на цьому кріслі вперше. Прийшла, коли дізналась, що на станції бракує крові.

“Дуже часто пишуть, що на станції переливання недостатньо матеріалів, тому й наважилася. Останнім часом дуже часто якісь аварії трапляються в місті і ніхто не застрахований, що на місці цих людей можуть виявитися близькі, можливо, їм знадобиться допомога. Сьогодні я допоможу, завтра мені допоможуть, така логіка”, – розповідає донорка Олена Козак.

Далі кров на кілька годин підвішують, щоб осіли лімфоцити. Потім відправляють до центру переробки. Вже за добу її можна везти у лікарні.

Донорів на станції переливання не поменшало, щодня кров здають приблизно три-чотири десятки людей. А от потреба в ній істотно підвищилася, на 12%.

Медики пояснюють нині планових операцій не роблять – лише невідкладні, хворі потребують більше крові.

“Ковід, лікарні хірургічного профілю закриті, а хворі вони поступають в лікувальні заклади хірургічного профілю, коли їх починають оперувати, вони поступають в запущеному стані, тому на їхні операції треба декілька більше компонентів крові, чим це потрібно, тому ми дуже просимо всіх, хто може, прийти на станцію переливання”, – зауважив генеральний директор Одеської станції переливання крові Михайло Барто.

Серед протипоказань донорства – тяжкі хронічні захворювання, перенесені гепатити, сифіліс, віл, нещодавно перенесений ковід та щойно зроблені щеплення проти нього.

“Якщо вакцина не жива, на наступний день після вакцинації можна здавати кров, якщо вакцина є живою, повинен термін бути від дози вакцинації місяць або більше”, – каже заступниця генерального директора з якості Одеської станції переливання крові Марина Ткаченко.

Записатися на здачу крові можна і онлайн на сайті одеської станції переливання. За кілька днів до донорства не можна вживати алкоголь та жирну їжу, а з’їсти більше вуглеводів та солодкого.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, нещодавно медики у Львові провели одразу дві унікальні трансплантації за ніч.

Також, в Україні вперше трансплантували кістковий мозок дорослому від неродинного донора. Операцію провели лікарі Черкаського обласного онкологічного диспансеру спільно з колегами з Охматдиту. 

Читайте також: як долучитися до реєстру донорів та допомагати іншим.