В Україні зафіксовано втручання в електронну систему трансплантації органів

У Єдину державну інформаційну систему трансплантації могли втрутитись, пише видання УНН. Система має в автоматичному режимі обирати пари донор-реципієнт та визначати дати операцій у порядку черги, яка засновується, зокрема, на стані здоров’я пацієнта.

Однак у жовтні система трансплантації чомусь обійшла ці вимоги, внаслідок чого лежачій жінці, яка уже рік у черзі, відмовили у пересадці печінки. Натомість підходящий орган отримав пацієнт приватної клініки – атомник із Рівнещини, який гуляв по Києву і випадково дізнався, що потрібний йому орган доступний.

Видання зазначило, що система трансплантації з невідомих причин обрала для проведення операції ходячого пацієнта із приватної клініки замість лежачої пацієнтки із державної, якій більше була потрібна ця операція.

За словами директора Українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля, стан пацієнта є одним із ключових критеріїв, і чим гірше його самопочуття, тим більше балів у системі і вона має запропонувати його кандидатуру у першу чергу.

загрузка…