У Bellingcat пояснили, чому відбулася затримка з оприлюдненням розслідування про “вагнерівців”

Російські найманці

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Через будь-яку додаткову роботу потрібно було більше часу

Затримка з оприлюдненням розслідування про “вагнерівців” була пов’язана зі зверненням нових свідків. Про це в коментарі “Укрінформу” в Гаазі сказав засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс.

“Затримки з опублікуванням розслідування були викликані тим, що до нас звернулися нові свідки та джерела після того, як повідомлення в українських ЗМІ про наше розслідування (які часто містили не точності) були доведені до їхнього відома. Це означало, що нам довелося опитати їх та перевірити їхні твердження, а це процес, який потребував багато додаткової роботи. Ми також працювали над документальним фільмом про це, який передбачає додаткові відрядження для інтерв’ювання цих людей, водночас була низка інших історій, над якими нам довелося працювати”, – зазначив Гіґґінс.

За його словами, була дуже невелика команда, яка працювала над розслідуванням, тому через будь-яку додаткову роботу потрібно було більше часу.

“Більшість змін, внесених за останні кілька днів, стосувалися осіб, згаданих в історії, які відповідали на надіслані нами електронні листи з правом відповіді”, – розповів Гіґґінс.

Він також наголосив, що не було звернень чи прохань, щоб не оприлюднювати розслідування.

“Нас ніхто не просив не публікувати, і навіть якби це зробили, ми б все одно опублікували це, попри обставини”, – наголосив засновник Bellingcat.

Нагадаємо, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від ниx прямі докази їxньої участі у військовиx злочинаx. 

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською Солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Як раніше повідомив нардеп Микола Величкович, псевдоТСК від “слуг” оприлюднили висновки щодо “вагнерівців”, хоча учасники спецоперації навіть не встигли дати свідчення.

Крім того, США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.

Читайте також: Всередині “вагнергейту”: перші подробиці блискавичної спецоперації та ймовірні причини зриву – розслідування Bellingcat