Верховний Суд відмовив ОП у зупиненні розгляду справи щодо звільнення Тупицького

Олександр Тупицький

Верховний суд продовжить розглядати справу Тупицького після перерви

Велика палата Верховного суду відмовила Офісу президента, який просив зупинити розгляд справи про законність звільнення голови КСУ Олександра Тупицького. Про це повідомляє РБК-Україна із засідання суду.

У середу, 17 листопада, Велика палата ВС почала розглядати законність указу Зеленського про звільнення Тупицького. ОП попросила суд зупинити розгляд.

Це пов’язано з тим, що в середині жовтня КСУ відкрив провадження про конституційність цього ж указу. Відповідно, на думку ОП, треба спочатку дочекатися рішення у цій справі.

Велика палата не погодилася з цим і відхилила клопотання ОП. Про це оголосив головуючий Всеволод Князєв. Він також зазначив, що Верховний суд продовжить розглядати справу Тупицького після перерви. Дата наступного засідання поки не призначена.

Як повідомляв 5.UA, у березні Зеленський скасував указ Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду. Але Верховний Суд вважає, що Зеленський не має таких повноважень, тому визнав його дії незаконними. Володимир Зеленський пояснював, що хотів звільнити голову суду в інтересах національної безпеки, позаяк той сприяв узурпації влади Віктором Януковичем.