Зеленський запропонував ЄС українські сховища для стратегічного резерву газу

Президент України Володимир Зеленський 17 листопада провів переговори з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Як повідомляє ОП, у ході телефонної розмови політики обговорили питання енергетичної безпеки Європи. Президент України наголосив, що наша держава готова знизити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива. У цьому зв’язку Зеленський знову наголосив, що проект «Північний потік – 2» є, перш за все, загрозою безпеці для всієї Європи і подав низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі в Європі. Зокрема, співрозмовники обговорили ідею створення регіональної платформи щодо зміцнення енергетичної безпеки.

Сторони також обговорили загострення ситуації на європейсько-білоруському та українсько-білоруському кордонах. Співрозмовники констатували, що ця ситуація є гібридною атакою, яка вимагає спільних зусиль та взаємодії. У цьому контексті було обговорено шляхи розширення співпраці між Україною та Євросоюзом у міграційній сфері та можливості залучення допомоги ЄС для облаштування українсько-білоруського кордону.

Нагадаємо, у разі зупинки російського транзиту газу українські сховища стануть недоступними для ЄС.

Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс закликала ЄС блокувати сертифікацію російського газопроводу «Північний потік-2».

Палата представників США включила до оборонного бюджету поправку проти газопроводу «Північний потік-2». Документ також має підтримати Сенат.

загрузка…