У Китаю нова мета: витіснити американські технології з усіх секторів економіки – Bloomberg


У Китаї комітет з інформаційних технологій формує секретний список китайських постачальників програмного забезпечення, чипів та комп’ютерної техніки, з’ясував Bloomberg.


Планується, що компанії цього списку зможуть витіснити американських виробників з «чутливих» для Китаю галузей. Першими можуть стати компартія, уряд, військові, фінансові та державні компанії. Аналітики побоюються, що китайські плани щодо імпортозаміщення у техносекторі можуть знову погіршити відносини між США та Китаєм.


Китай активізував роботу з імпортозаміщення американських технологій, повідомляє Bloombergз посиланням на джерела. Цим займається сформований у 2016 році комітет з інновацій у галузі інформаційних технологій. Він в обстановці секретності формує список місцевих постачальників програмного забезпечення, чипів і т.п., перед цим перевіряючи та затверджуючи їх. План із заміни американських технологій отримав назву Xinchuang, пише The Bell.


Насамперед йдеться про технології (від хмарних сервісів до напівпровідників), які використовуються у «чутливих сферах» – від банківських послуг до центрів обробки даних, які зберігають державні відомості.


На даний момент 1800 китайських постачальників комп’ютерної техніки, чипів, програмного забезпечення були запрошені приєднатися до Xinchuang.


Однак у список не зможуть потрапити компанії, які на чверть і більше належать іноземцям. Хоча, наприклад, Alibaba і Tencent, два найбільші постачальники хмарних технологій у країні, змогли обійти ці правила, подавши заявку на приєднання до Xinchuang через місцеві «дочки».


Прагнення замінити іноземних постачальників у галузі технологій є частиною ширших зусиль Пекіна щодо встановлення контролю за своєю великою технологічною галуззю, у тому числі над безпекою даних, зазначає Bloomberg.


Уряд КНР вже змусив зарубіжних хмарних провайдерів, таких як Amazon Web Services та Microsoft створити спільні підприємства для роботи в Китаї. Apple також передала свій бізнес зі зберігання даних державному оператору в Гуйчжоу.


До китайського плану з імпортозаміщення приєдналися хмарна компанія Netis, розробник власної процесорної архітектури Loongson, виробник програмного забезпечення Inspur, фірма з інформаційної безпеки Westone.


Членство у «білому списку Xinchuang» надає постачальникам перевагу при закупівлі. Першими клієнтами компаній із переліку, як очікується, стануть організації комуністичної партії, уряд, військові, фінансові та державні компанії.


Загалом ринок технологій, який можуть охопити компанії з Xinchuang до 2025 року, за оцінкою Bloomberg, може сягнути $125 млрд.


Нагадаємо, влада Китаю пом’якшила вимоги до репетиторів: їм знову можна давати уроки.