“Ймовірно, була якась домовленість” – аналітик про черговість виходу звіту ТСК і розслідування Bellingcat (Відео)

Петро Охотін

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Аналітик сказав, у чому мінус розслідування Bellingcat для українських спецслужб

За журналістами Bellingcat стоять авторитетні люди, адже з вулиці таку інформацію не здобудеш. Про це сказав політичний консультант Петро Охотін в етері “Великої політики” на “5 каналі”, коментуючи оприлюднене сьогодні розслідування про зрив спецоперації щодо затримання “вагнерівців”.

“Враховуючи який обсяг інформації дав “Белінгкет” стає зрозуміло, що це не просто журналісти-розслідувачі, вони мають доступ до серйозної аналітики. З мінусів цього розслідування – багато інформації про те, як працюють українські спецслужби. Але зрозуміло, що за ними стоять якісь авторитетні люди – це зрозуміло. З вулиці цю інформацію не здобудеш”, – пояснив Петро Охотін.

Він зауважив, що розслідування міжнародних журналістів вийшло після звіту ТСК, з чого можна зробити висновок, що були якісь домовленості.

“Що цікаво, ми бачимо, що розслідування “Белінгкет” вийшло тоді, коли вже був готовий звіт ТСК, з чого я роблю висновки, що швидше за все була певна дипломатична домовленість про те, що вони вийшли одне за одним”, – сказав аналітик.

Нагадаємо, у першій частині розслідування йдеться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від ниx прямі докази їxньої участі у військовиx злочинаx. 

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською Солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Як раніше повідомив нардеп Микола Величкович, псевдоТСК від “слуг” оприлюднили висновки щодо “вагнерівців”, хоча учасники спецоперації навіть не встигли дати свідчення.

Крім того, США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.

Читайте також: Всередині “вагнергейту”: перші подробиці блискавичної спецоперації та ймовірні причини зриву – розслідування Bellingcat