Комітет ВР підтримав законопроект про «ковідну амністію»

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав «ковідну амністію» для певних категорій населення, які придбали підроблені сертифікати.

Як повідомляє УНІАН, члени комітету розглянули поправки до законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів щодо проведення профілактичних щеплень» (реєстраційний номер 6084).

Заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич на засіданні комітету зазначила, що разом із Міністерством внутрішніх справ розроблено пропозицію, якою від кримінальної відповідальності за підробку документів звільняються ті особи, які мають підроблений сертифікат, але вирішили вакцинуватися та добровільно заявили про своє правопорушення і готові сприяти правоохоронним органам у виявленні осіб, які виготовляють підроблені документи.

Карчевич наголосила, що на сьогодні в Україні діє близько 210 тисяч підроблених сертифікатів.

Народний депутат України Олександра Устинова (фракція «Голос») написала у Facebook, що для амністування потрібно: «Прийти до райвідділу поліції та подати заяву про те, що ви використовуєте підроблений COVID-сертифікат. 2) дати свідчення – де ви його взяли, у кого придбали. 3) Справа закривається! 4) Ви біжіть робити щеплення, поліція – біжить шукати зловмисника-продавця сертифікатів».

Нагадаємо, 2 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект Кабміну, який запроваджує кримінальну відповідальність та штрафи до 170 тисяч грн за підробку документів про вакцинацію від COVID-19.

Пізніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що українцям дозволять зробити справжнє щеплення вакциною після того, як людина зізнається, що купила фальшивий сертифікат.

Тим часом у Кривому Розі поліція затримала чоловіка, який виробляв та продавав підроблені COVID-сертифікати. Його було затримано під час передачі «документу» клієнту на одній із вулиць міста.

Також правоохоронці викрили трьох жителів Київської області, які виготовляли фальшиві COVID-сертифікати та ПЛР-тести у підпільній друкарні.

За результатами щоденних перевірок, у жителів та гостей столиці виявили близько 10% СOVID-сертифікатів сумнівного походження.

загрузка…