У Кам’янці-Подільському знайшли залишки підземелля, якому понад 500 років

Археолог

На глибині три метри арxеологи знайшли фрагмент фундаменту будинку

Унікальна підземна галерея. Залишки підземелля, датованого 13-тим, 16-тим століттями, знайшли під час археологічних досліджень у Кам’янці-Подільському. Про це повідомляє “5 канал”.

Виявили його випадково, коли почали будувати додатковий вхід до музею мініатюр. На глибині три метри археологи знайшли фрагмент фундаменту будинку. Поруч із ним були залишки господарської ями, за часів, коли Кам’янець був частиною Золотої Орди. 

У ній знайшли предмети побуту: фрагменти чаш та горщиків, деякі – вкриті зсередини розписом. Також знайшли й давню монету. 

Розкопки тривали близько місяця. Тепер усі артефакти передали на експертизу для визначення їх віку. Сам фрагмент підземелля планують законсервувати. 

“Зараз є 3 версії, або це якась бойова галерея, якийсь підземний вихід на старовинне укріплення, яке захищало замковий міст. Або це залишки якихось підземних гідротехнічних споруд для відводу води, але скоріше ми дотримуємося що це якась комунікаційна споруда, щось зв’язувало під землею, якісь будинки”, – повідомив керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Павло Нечитайло. 

“Керамічного матеріалу багато, монети є, але все це потребує ще дослідження. Історія Кам’янця давня, відповідно немає писемних джерел, і відповідно кожен такий розкоп має свою цінність, він надає якісь певні інформації про історію міста”, – зазначив учасник експедиції Петро Болтанюк.

Читайте також: На Хмельниччині археологи знайшли свинцеву печатку ХІІ століття – фото, відео