Кличко обіцяє не розглядати питання перегляду тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону

 

getty images

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що питання перегляду тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде.

Про це він написав у Facebook.

Він нагадав, що його перший заступник ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва.

“Комунальні підприємства “Київський метрополітен” та “Київпастранс” звернулися до КМДА з тим, що тарифи на перевезення в комунальному транспорті давно не відповідають їх собівартості.

Ви знаєте, що відбулось значне зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу. Також підкреслю, щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада вже компенсувала зі столичного бюджету більше 2 млрд гривень”, – заявив Кличко.

За його словами, уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні “не виконує умов Меморандуму”.

“І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд. грн. З міського бюджету”, – наголошує Кличко.

Він заявляє, що у такій ситуації київська влада поставлена перед вибором – “або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд”.

“Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації”, – додав мер Києва.

Він також зауважив,  питання вартості проїзду для  поки тільки на обговорення.

“Це – проєкт. А не ухвалене рішення!”, – наголосив Кличко.

“Як менеджер, я говорю про складну економічну ситуацію, в якій опинилося місто – через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед містом.

Але як у мера Києва, у мене позиція наступна і чітка: питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде!”, – резюмував він.

Нагадаємо:

Повідомлялось, що тариф на проїзд у комунальному транспорті столиці з 1 січня зросте з 8 грн до 20 грн, для власників “картки киянина” він коштуватиме 12 грн.

Одна поїздка у комунальному транспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі, автобусі) коштуватиме 20 грн у разі придбання разового квитка. 

Голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер заявив, що перед рішенням про підвищення вартості проїзду у Києві мер міста Віталій Кличко мав би отримати позицію ДРС.

Економічна правда