Капіталізація виробника електрокарів Rivian зросла вдвічі й перевищила Volkswagen


Ринкова капіталізація виробника електромобілів Rivian з моменту виходу на біржу минулого тижня зросла більш ніж удвічі, до $153 млрд. Тепер компанія, яка обіцяє випустити 1500 машин до кінця року, коштує більше ніж Volkswagen і приблизно як половина Toyota, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.


У вівторок акції Rivian підскочили на 20%, а зростання на момент закриття біржі становило 15%. Ціна за акцію на IPO була $78, а в пікові моменти вчорашніх торгів сягала $179,47 – таким чином за тиждень вартість паперів компанії злетіла на 121%.


Це робить Rivian найбільшою американською компанією з нульовим прибутком. Точніше, дохід близько $50 млн у неї є від 50 000  попередніх замовлень, уточнюють аналітики.


У якийсь момент під час торгів у вівторок Rivian коштувала більше 90% компаній індексу S&P 500, включаючи Goldman Sachs Group, Boeing, Citigroup і Starbucks.


Тепер із капіталізацією понад $150 млрд Rivian обганяє концерн Volkswagen у $137 млрд і стає третім автовиробником за цим показником. На першому місці з великим відривом – Tesla ($1,04 трлн), на другому – Toyota ($305,1 млрд).


Bloomberg зазначає, що акції іншої компанії з виробництва електромобілів Lucid зросли 16 листопада на 24%, її капіталізація ($91 млрд) тепер перевищує ринкову вартість Ford ($79 млрд).


Як ми писали, Маск висловив насмішки у Twitter над успішним ІРО свого конкурента Rivian.