Українське суспільство має знати, хто злив інформацію про “вагнерівців” – генерал Кононенко

Віктор Кононенко

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

За його словами, вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня влада

Українське суспільство має знати, хто злив інформацію про “вагнерівців”, заявив депутат Київради від фракції “Європейська солідарність”, генерал СБУ Віктор Кононенко.

“Чому важливий розгляд цього питання? Тому що він дає відповідь не лише притягнення винних до відповідальності. Винних за що? За провал операції, внаслідок якого ми не покарали військових злочинців. Внаслідок якого ми втратили свідків для Гаазького трибуналу. Внаслідок якого ми врешті решт втратили той “обмінний фонд”, який би дозволив нам повернути наших військовополонених додому”, – зазначив він.

За його словами, вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня влада.

“По суті, є блокування на всіх рівнях, ми бачили звіт керуючої ТСК Безуглої, який не дав жодної відповіді на поставлені питання. Ми запропонували виділити простий сегмент, на підставі того, що сам Зеленський розповів в інтерв’ю каналу 1+1. Він сказав: я повідомив інформацію про перебування членів приватної військової компанії “Вагнера” на території Білорусі президенту цієї республіки Олександру Лукашенку. Тобто є факт розповіді таємних відомостей. Є факт, що Володимир Зеленський секретоносій. Є ознаки скоєння злочину щодо розголошення державної таємниці. Давайте вивчимо цей сегмент. Дуже ж просто, підняти за спецлінією дзвінки на Білорусь і подивитися дату, коли вона була – до провалу спецоперації чи після? Є протокол розмови з президентом Білорусі, який дозволить нам зафіксувати. Але влада сьогодні від цього відмовилася. Нам в цьому відмовлено. Тобто владі є, що приховувати”, – пояснив Кононенко.

Він нагадав, що Зеленський дійсно може заслуховувати і віддавати вказівки керівникам спеціальних служб, але в будь-якому разі він не має розголошувати цю інформацію стороннім особам.

«Згідно зі статтею 328 Кримінального кодексу України, сам факт розголошення таємної інформації секретоносієм, тих даних, які стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, є закінченим складом злочину. У нас є всі підстави вважати, що на сьогодні Володимир Зеленський скоїв злочин, передбачений статтею 328 Кримінального кодексу України. У зв’язку з цим ми сьогодні прийшли до СБУ подати відповідну заяву”, – додав Кононенко.

Нагадаємо, генерал Кононенко подав до Служби безпеки України повідомлення про злочин, скоєний президентом Володимиром Зеленським. Утім, СБУ саботує відкриття кримінального провадження, тому Віктор Кононенко оскаржує бездіяльність СБУ у судовому порядку.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.