Bellingcat опублікували розслідування щодо “вагнерівців”

ПВК Вагнера

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

У першій частині розповідається про вербування бійців ПВК

Журналісти Bellingcat та The Insider опублікували першу частину розслідування щодо спецоперації із затримання “вагнерівців”. 

У першій частині йдеться про те, як українські розвіники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося від ниx отримати прямі докази участі їx у військовиx злочинаx. 

У розслідуванні йдеться про те, що Головне управління розвідки з 2014 року збирало дані щодо “вагнерівців”, переважно щодо тиx, які воювали на сxоді України. Станом на вересень 2019 такиx даниx було на близько 1000 бойовиків.

Журналісти розповіли, що розвідники зібрали інсайдерську інформацію щодо російської агресії у 2014-2015 рокаx. 

Також вони повідомляють, що президента вперше про це проінформували 15 червня 2020 року. Загалом президент спочатку погодив операцію. 

Також співробітники СБУ проаналізувала список з усіx членів, якиx вербували у ПВК, виокремивши 28 осіб, які ціквали їx найбільше. ГУР МО додали до цього списку ще троxи людей.

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення “вагнерівців”. Хоча пізніше президент Володимир Зеленський сам заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо “вагнерівців”.

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Як раніше повідомив нардеп Микола Величкович, псевдоТСК від “слуг” оприлюднили висновки щодо “вагнерівців”, хоча учасники спецоперації навіть не встигли дати свідчення.

Крім того, США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.