ЮНЕСКО розгляне внесення до списку спадщини кримськотатарського орнаменту

Міжурядовий комітет ЮНЕСКО 14 грудня розгляне питання про включення кримськотатарського орнаменту «орьнек» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Про це у своєму Twitter повідомила перша заступниця міністра закордонних справ та голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова.

Вона зазначила, що 14 грудня 2021 року в рамках роботи 16-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини розглядатиметься питання щодо включення української номінації Орьнек до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

«Зі стриманим оптимізмом сподіваємося на ухвалення позитивного рішення Комітетом щодо українського номінаційного досьє «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього», – додала перший заступник міністра.

Вона наголосила, що «орьнек» з 2018 року включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Нагадаємо, у лютому 2019 року Мінкульт України повідомив про наміри внести до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО два культурних об’єкти – «Косівську мальовану кераміку» та кримськотатарський орнамент «Орьнек».

У жовтні 2021 року експертна рада з нематеріальної культурної спадщини при Мінкультури порадила включити український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Також стало відомо, що Київ хоче, аби до спадщини ЮНЕСКО внесли вулицю Хрещатик.

загрузка…