Ірак незабаром почне евакуацію своїх громадян із Білорусі – подробиці ситуації (Відео)

Мігранти

Криза на білорусько-польському кордоні

У Варшаві вирішили будувати постійну огорожу на білорусько-польському кордоні

Нарешті спокій: ніч на польсько-білоруському кордоні минула без нових сутичок. Частину мігрантів розмістили в білоруському логістичному центрі на нічліг. Нових спроб штурму не було. Тим часом Польща готується побудувати постійну огорожу на кордоні. Ірак цього тижня може евакуювати своїх громадян на Батьківщину.

Мігранти відступили. Після спроби прорвати кордон. Нині вони розташувалися в логістичному центрі у Гродненській області. Там облаштували нічліг. Наказ відвести нелегалів туди видав Лукашенко. Зазвичай у логістичному центрі чекають на перетин кордону водії вантажівок із товарами. “Белта” повідомила, що там розмістилося близько тисячі біженців. Їм привезли матраци, ковдри, теплі речі, організували польову кухню, біотуалети та намети для обігріву. Частина біженців залишилася біля пункту пропуску “Кузниця”. Комісарка Ради Європи з прав людини відвідала центр допомоги мігрантам біля кордону.

“Політичні ігри можуть тривати, геополітичні ігри можуть тривати, але ми повинні зупинити мову ненависті, це риторика, яка шкодить не тільки тут, у Польщі, вона не допомагає всій Європі”, – наголосила комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

Напередодні під час спроб прорвати кордон мігранти поранили сімох польських поліцейських. Прикордонники кажуть, нападники діяли злагоджено, ймовірно їхні дії координували білоруські силовики. Вони могли й надати світло-шумові гранати для атаки кордону.

“Люди кидали каміння і гранати. Ці гранати не привезли з Іраку, Сирії чи інших країн. Їх могли надати лише силовики білоруського режиму. Це гранати зі сльозогінним газом і світло-шумові, які запускали зі спеціальних рогаток, аби не підходити впритул до поліціянтів. Це була добре спланована атака – жінок і дітей залишили біля пункту пропуску, щоби правоохоронці не могли застосувати силу проти мігрантів”, – зауважив речник поліції Польщі Маріуш Чарка.

Деякі мігранти вже завтра повернуться додому. Про це заявило Міністерство закордонних справ Іраку. Там зареєстровано 571 заявку від охочих повернутися на батьківщину громадян. Зокрема, тих, які перебувають на межі Білорусі та Польщі. Перший рейс має прибути за нелегалами вже 18 листопада.

У Варшаві вирішили будувати постійну огорожу на білорусько-польському кордоні. За словами міністра оборони Польщі Маріуш Блащак, тимчасового паркану вже недостатньо для контролю ситуації. Адже міграційна криза вирішиться не скоро. На це можуть піти місяці, а то й роки. Посилила кордон із Білоруссю й Україна. Відтепер його охоронятиме близько 8,5 тисяч військовослужбовців та поліцейських.

Ольга Ковальчук, “5 канал”.

Нагадаємо, Україна посилює охорону державного кордону з Білоруссю на тлі міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.