Київський пам’ятник Щорсу перевезуть на Сумщину

Монумент радянського військового діяча Миколи Щорса, що розташований на перетині вулиці Петлюри та бульвару Шевченка у Києві, перенесуть до Сумської області.

Про це зазначила співробітниця відділу комунікації Українського інституту національної пам’яті Вікторія Скуба, повідомляє Хмарочос.

За її словами, пам’ятник перебуватиме у музеї Парку радянського періоду у Спадщанському лісі.

«Ми розібралися з процедурою переміщення пам’ятки та провели необхідні консультації з Міністерством культури та інформаційної політики України. Далі все залежить від політичної кон’юнктури та здатності причетних інституцій (Міністерство та КМДА) дійти згоди у цьому питанні», – розповіла Скуба.

Що ж до простору, який з’явиться після перенесення монумента, то в УІНП вважаю, що його доля має вирішуватися через суспільну дискусію.

Пам’ятник Щорсу стоїть у Києві з 1954 року.

Нагадаємо, після ухвалення у 2015 році Закону про декомунізацію та початку війни України з Росією, радянські пам’ятники у Києві неодноразово піддавалися вандалізму.

Так, 21 березня 2017 року невідомі відпиляли ногу коня на пам’ятнику Щорсу. Однак уже восени того року невідомі художники відновили її.

Пізніше столична мерія встановила камери відеоспостереження біля пам’ятників Володимиру Великому, Миколі Щорсу і меморіалу Вічної Слави. Камери підключили до загальноміської системи відеоспостереження для захисту монументу від вандалізму.

Згодом повідомлялося, що пам’ятник Щорсу в Києві може стати першим експонатом музею пропаганди. Однак мер Києва Віталій Кличко не підтримав перенесення монументу радянському полководцю з перетини вулиці Симона Петлюри і бульвару Тараса Шевченка.

загрузка…