Інвесторам ЖК “Данія” під Києвом всупереч рішення суду не повертають вкладені у будівництво кошти. ФОТО

Як повідомляє Цензор.НЕТ, один з інвесторів ЖК Олександр Висоцький вийшов на одиночний протест через такі дії забудовника.

Висоцький вклав кошти у побудову житла по вулиці Дорошенка, 23 – у 2019 році. Договір підписано з власником земельної ділянки Романом Корніяшем. Будинок мали ввести в експлуатацію в середині 2020 року.

У 2021 році, коли зрозумів, що всі будівельні роботи зупинено, він почав вимагати повернення йому коштів, як це і було передбачено попереднім договором (за договором забудовник зобов’язується або здати житло або повернути кошти потягом місяця). Олександр був згодний на те, щоб квадратні метри, в які він інвестував, були продані за переуступкою, про що було написано відповідну заяву. Протягом чотирьох місяців ситуація не вирішувалася.

Інвестор був змушений подати до суду, який виграв. Однак забудовник не виконує рішення суду і відмовляється повертати кошти.

1

Зобов’язання з побудови більшості будинків у цьому ЖК і введення їх в експлуатацію має фізична особа – Ірина Саченко. Фактичним забудовником є її син Олексій Саченко. Саме він як забудовник приходив на збори інвесторів протягом кількох років.

ЖК "Данія" з нещодавнього часу на своєму сайті та в рекламних матеріалах іменується ЖК "Нова Данія". Як повідомили Цензор.НЕТ ряд інвесторів цього комплексу, забудовник не пояснив, на якій юридичній підставі змінено назву і яким документом це регулюється. Окрім того, інвесторам в неофіційній формі було повідомлено, що наразі в ЖК працює нова управляюча компанія. Жодних документів про те, яким чином вона може діяти від імені Ірини Саченко чи виконувати її зобов’язання, не було надано.

Читайте також: Затримано працівників ДБР, які кришували схеми забудовників, – СБУ. ФОТО

У складну ситуацію потрапили інвестори ще кількох будинків у цьому ЖК, зокрема по вул. Кошова, 97/22, який будують з 2017 року.

Наразі в неофіційній формі інвесторів цього будинку повідомили про створення кооперативу для добудови будинку. На кооператив зокрема переведуть борги, які нині висять на будівництві споруди. Однак при цьому інвесторів змушують доплатити вартість житлових метрів за нинішніми ринковими цінами або забрати кошти, вкладені кілька років тому. При тому, вкладені кошти не повертають одразу. Як переконують інвестори, їм пропонують написати заяву на те, що вони погоджуюся, щоб інвестовану ними квартиру продали і лише після цього забудовник зобов'язується повернути кошти. Оскільки подібна практика не передбачена договорами купівлі-продажу, які були підписані свого часу, тому інвестори вважають, що їх мають намір обдурити.

Як видно з судового реєстру, окрім Висоцького із забудовником ЖК "Данія" судяться й інші інвестори.