МОЗ застосовуватиме санкції до лікарів-антивакцинаторів, – Кузін

1

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю "Главкому" розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Дійсно, не усі сімейні лікарі ефективно пропагують вакцинацію. Це правда, що у деяких областях є такі (сімейні лікарі), які мають нульові показники вакцинації своїх пацієнтів. Коли ми на це звернули увагу, то виникла ініціатива створити дашборди (онлайн доступ до баз даних), щоб ідентифікувати лікарів, які не проводять роботи на належному рівні. Це означає, що лікарі не телефонують своїм декларантам, не інформують про вакцини, не запрошують людей вакцинуватися. Іншими словами, вони не виконують вимоги наказу МОЗ України №504 про порядок надання первинної медичної допомоги. Зараз ми працюємо над інформаційною просвітницькою роботою для лікарів", – зазначив Кузін.

Головний санлікар також зазначив, що МОЗ почне застосовувати санкції до особливо злісних медиків-антивакцинаторів. "Ініціюватимемо застосування санкцій. Основна санкція, яка може бути, – це припинення контракту НСЗУ з таким медичним працівником через порушення ним порядку надання первинної медичної допомоги", – наголосив Кузін.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У Полтаві антивакцинатори намагалися "штурмувати" COVID-лікарню через підозру у завищенні показників госпіталізації: ОДА показала переповнений морг та пацієнтів на ШВЛ. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Нагадаємо, у Миколаєві "лікарка" закликала "вішати" тих, хто вірить у коронавірус.

До слова, рівненські медики провели православним антивакцинаторам екскурсію в ковід-палатах.

До слова, Верховна Рада посилила відповідальність за використання підроблених сертифікатів. Більшою мірою покарання стосуватиметься тих, хто "липові" довідки виготовляє та продає, але й ті, хто їх купує, відповідатимуть також.