Мапа: Білорусь зупинила прокачку нафти до Польщі

Білоруський оператор «Гомельтранснафта» обмежив на три дні прокачування нафти нафтопроводом «Дружба» в напрямку Польщі через позаплановий ремонт на одній із гілок трубопроводу.

Про це зазначив офіційний представник «Гомельтранснафти» Ігор Дьомін, повідомляє ТАСС.

«З учорашнього дня «Гомельтранснафта» розпочала позаплановий ремонт на одній із гілок магістрального нафтопроводу «Дружба», обмеживши прокачування в напрямку Адамової Застави, Польща, орієнтовно на три доби», – цитує агентство Дьоміна.

Він додав, що зупинка на ремонт не позначиться на обсягах постачання нафтопроводом за листопад.

Нафтопровід «Дружба» забезпечує постачання нафти на білоруські нафтопереробні заводи та її транзит до Європи. Магістраль бере свій початок у Самарській області РФ, проходить через Брянськ і далі розгалужується на дві ділянки: північну та південну, проходить через Білорусь, Україну, Польщу, Чехію, Словаччину, Німеччину, Угорщину, Латвію, Литву.

Нагадаємо, 19 квітня 2019 року концерн «Бєлнєфтєхім» повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом з Росії. Джерело забруднення нафти виявлено на ділянці Самара-Унеча. Через це білоруські підприємства ВАТ «Мозирський НПЗ» (Гомельська область) і ВАТ «Нафтан» (Вітебська область), повідомили про загрозу пошкодження обладнання і майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

25 квітня «Укртранснафта» припинила транзит нафти по магістральному нафтопроводу «Мозир-Броди» (МН «Дружба»).

Невдовзі з’ясувалося, що у трубопроводі «Дружба» забруднили російську нафту, аби приховати її розкрадання на 1 млн рублів (близько $15 тисяч). Забруднена нафта потрапила у нафтосховище в селі Лопатин, а звідти – в систему магістрального трубопроводу. Вісім резервуарів парку «Лопатин» внаслідок цього було зіпсовано.

загрузка…