ВР ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки


Верховна Рада (ВР) у другому читанні ухвалила закон №3959-1 про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки (БЕБ). «За» проголосували 296 народних депутатів. Про це йшлося на пленарному засіданні ВР.


Відповідно до змін у законопроєкті:


  • генеральний прокурор, керівник обласної прокуратури, їхні заступники у разі неефективного досудового розслідування зможуть доручити його іншому органу досудового розслідування;

  • службовці БЕБ несуть відповідальність за правопорушення за дисциплінарними статутами;

  • запроваджено адміністративну відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ;

  • шахрайство з податком на додану вартість (ПДВ) буде підслідним БЕБ та стане новою статтею 222-2 Кримінального кодексу;

  • штраф за ухилення від сплати податків, зборів, платежів збільшився до 85 000-119 000 грн;

  • запроваджено відповідальність за невиконання ухвали слідчого судді;

  • закріплене повноваження для здійснення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності БЕБ.


Згідно з текстом документу, закон розширює повноваження БЕБ у частині здійснення негласних слідчих (розшукових) дій та надає органу право на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж.


Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро мало розпочати роботу 25 вересня.


У серпні Кабмін обрав Вадима Мельника головою БЕБ. Згодом він розповів, що відомство розпочне роботу з аналізу основних незаконних схем та їхнього корупційного прикриття, а вже згодом здійснить візити до бізнесу.