МОЗ планує посилити правила карантину в “жовтій” зоні

Карантин

Коронавірус та карантин

Відповідні зміни вже готують, повідомив очільник відомства

Посилити правила карантину для “жовтої” зони епіднебезпеки хоче Міністерство охорони здоров’я. Зокрема, планують запровадити обов’язкову повну вакцинацію як для працівників, так і для відвідувачів громадських закладів.

Відповідні зміни вже готують, повідомив очільник відомства. Зазначимо, що нині в “жовтій” зоні карантину перебувають лише дві області: Закарпатська та Кіровоградська.

Під час брифінгу Віктор Ляшко також відзвітував: хоча б одну дозу щеплення отримали вже 40% дорослих громадян. Натомість майже 600 тисяч людей за другою дозою не прийшли.

“Час її введення вже надійшов. Прошу, не зволікайте та зверніться у найближчий пункт щеплення чи центр вакцинації! Також звертаюсь до сімейних лікарів: будь ласка, активніше комунікуйте з людьми, з якими підписали декларацію! Нагадуйте про необхідність вакцинуватись! Та необхідність отримання другої дози вакцини найближчим часом”, – наголосив міністр.

Як повідомляв 5.UA, із 23 вересня 2021 року всі регіони перейшли в “жовту” зону. В Україні до кінця року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. З 30 жовтня в “червоній” зоні карантину перебувають Київ та 17 областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська. Усі інші регіони перебувають у “жовтій” зоні.

Нагадаємо, з 1 листопада 2021 року в Києві набули чинності правила “червоної” зони та додаткові обмеження. У метро та наземному громадському транспорті необхідно мати COVID-сертифікат або негативний тест на коронавірус.

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження “жовтої” зони карантину не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть “жовтий” або “зелений” COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

Станом на 16 листопада 2021 року в Україні зробили загалом вже понад 21,2 млн щеплень від коронавірусу, понад 8,8 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.