До Саакашвілі не пускають особистого лікаря, медик змушений чекати годинами

До колишнього президента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі не допускають особистого лікаря Ніку Кіпшидзе. Медик змушений чекати по 5-7 годин біля входу до в’язниці.

Про це у Telegram повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Зараз Саакашвілі перебуває у в’язниці №18. Його особистого медика зможуть допустити до нього лише з дозволом, який видають тільки у випадках погіршення стану здоров’я.


Людмила Денісова
Уповноважена Верховної Ради з прав людини

«Під час останнього відвідування в аналізах Михайла було виявлено критично низький рівень калію, дефіцит якого призводить до погіршення роботи серцево-судинної системи. Стабілізувати стан його здоров’я можна лише медичними препаратами, але через недопуск особистого лікаря, Михайло відмовився їх приймати»

Водночас, Кіпшидзе під час зустрічі з омбудсменом 16 листопада наголосив, що екс-президент Грузії готовий припинити голодування, якщо його помістять до багатопрофільної цивільної лікарні для проходження реабілітації. Також медик вважає, що у медзакладі в’язниці №18 не може бути забезпечено проведення всіх необхідних заходів щодо виведення Саакашвілі з голодування.

«Після завершення зустрічі о 23:00 Ніка повернувся до в’язниці чекати на можливість допуску до Михайла Саакашвілі. Двогодинне очікування не дало результатів – дозвіл на відвідування так і не було надано. Сьогодні Ніка Кіпшидзе продовжуватиме спроби побачити Михайла»

— Людмила Денісова,
Уповноважена Верховної Ради з прав людини

Нагадаємо, з 1 жовтня Саакашвілі перебуває під арештом у Грузії, в колонії Руставі.

Грузинська прокуратура звинуватила екс-президента у незаконному перетині грузинського кордону під час повернення до країни. Політик може провести у в’язниці щонайменше 6 років. Його не видаватимуть Україні.

Відразу ж після ув’язнення, Саакашвілі оголосив сухе голодування. Через голодування один із життєвих показників екс-президента Грузії впав до критичного рівня. Наприкінці жовтня політику довелося просто у тюремній лікарні зробити переливання крові через погані аналізи, також йому знадобилася допомога реаніматологів.

Консиліум лікарів рекомендував перевести екс-президента з в’язниці до медичного закладу. Однак 29 жовтня Саакашвілі відмовився від співпраці з лікарями. На його думку, там йому може загрожувати небезпека. Політик також відмовився від аналізів і медичних процедур, які могли полегшити його голодування.

Влада Грузії відмовлялася перевести Саакашвілі з в’язниці до приватної клініки, через побоювання заворушень його прихильників біля медустанови.

8 листопада Пенітенціарна служба Грузії підтвердила, що Саакашвілі вивезли з виправної колонії та доправили у пенітенціарний лікарняний заклад.

загрузка…