МОЗ розповіло, як веде себе штам «Дельта» в Україні

Штам коронавірусу «Дельта» є більш заразним, має менший інкубаційний період та швидше призводить до важкого перебігу захворювання. Крім того, «Дельт» призводить до підвищених потреб пацієнтів у кисні, заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, сьогодні  майже 100% випадків захворювань в Україні пов’язані з циркуляцією штаму «Дельта», передає Сегодня.

«Дельта» має певні особливості: він швидше призводить до важкої форми, у нього менший інкубаційний період. Людина на 4-5 день має яскраво виражену клінічну картину. У вакцинованих хвороба протікає у легшій формі. За “Дельти” потреба у пацієнта в кисні вище в 5-6 разів, ніж у хворого на звичайний штам. Це впливає показники смертності»

— Ігор Кузін
головний санітарний лікар

В Україні минулої доби, 16 листопада, діагностовано коронавірус у 18 668 осіб, смертельних випадків – 769. Міністерство охорони здоров’я вважає, що деякі регіони України, де покращилась епідситуація з коронавірусом, почнуть виходити із «червоної» зони карантину з наступного тижня.

Кабінет міністрів України виділив 67,5 млн гривень на закупівлю тест-систем для виявлення штаму «Дельта» на рівні регіонів. Нове надходження тестів дозволить провести 450 тисяч досліджень.

загрузка…