Стягування Росією військ: Велика Британія підтвердила статус стратегічного партнера України – спільна заява міністрів оборони

Воллес і Резніков зустрілися в Києві. Автор фото: Анастасія Рокитна

Воллес заявив, що Велика Британія непохитна в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України

Україна та Велика Британія залишаються стратегічними партнерами у сфері безпеки та оборони. Британія продовжить свою непорушну відданість справі підтримки народу України. Про це мовиться у спільній заяві очільника українського Міноборони Олексія Резнікова і державного секретаря з питань оборони Великої Британії Бена Воллеса, повідомляє Міністерство оборони.

“Минулого тижня в Лондоні було підписано Міжурядову рамкову угоду. Цей документ продовжує реалізацію спільних проєктів із розвитку спроможностей Військово-Морських сил Збройних сил України, згідно з домовленостями, досягнутими у червні, коли Велика Британія, Україна та консорціум промисловості Сполученого Королівства підписали Меморандум про реалізацію з метою співпраці для підвищення військово-морських спроможностей України”, – мовиться в заяві.

Бен Воллес 16 листопада відвідав Київ. У заяві зазначається, що зустріч очільників силових відомств стала “черговим етапом двосторонньої співпраці задля підвищення обороноздатності України та розвитку взаємосумісності”.

У заяві мовиться: “Наші уряди не мають бажання бути ворожими або прагнути будь-яким чином стратегічно оточити чи підірвати Російську Федерацію. Ми стурбовані нарощуванням військ та активністю Росії біля кордонів України. Національний суверенітет і територіальна цілісність України беззаперечні. Велика Британія стоїть пліч-о-пліч із народом України та продовжуватиме свою непорушну відданість справі його підтримки. Ми непохитні в цій підтримці і разом ми залишаємося пильними та об’єднаними в захисті наших спільних цінностей і свобод”.

У  спільній заяві міністра оборони України Олексія Резнікова і державного секретаря з питань оборони Великої Британії Бена Воллеса зазначається, що минулого тижня у Лондоні була підписана Міжурядова рамкова угода, яка “продовжує реалізацію спільних проєктів із розвитку спроможностей Військово-морських сил Збройних сил України, згідно з домовленостями, досягнутими у червні, коли Велика Британія, Україна та консорціум промисловості Сполученого Королівства підписали Меморандум про реалізацію з метою співпраці для підвищення військово-морських спроможностей України”.

Як повідомляв 5.UA, 16 листопада до України прибула з робочим візитом делегація Міністерства оборони Великої Британії на чолі з Беном Воллесом. Воллес, зокрема, зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським.