Опитування показало, скільки українців не готові вакцинуватися від COVID-19

Опитування показало, що 36% громадян України не готові вакцинуватися від COVID-19. Небажаючих вакцинуватися більше серед молодих респондентів.

Про це свідчать дані дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 10-13 листопада.

46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше чи друге щеплення), 16% вказали, що готові вакцинуватися, 36% – не готові.

Опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. За останній місяць зросла кількість щеплень (з 36 до 46%). Більше небажаючих вакцинуватись серед молодих респондентів.

У той же час 55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% – проти цього. Заборону на відвідання громадських установ без COVID-сертифікату або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, не підтримують – 65% опитаних.

Згідно з дослідженням, 71% опитаних вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей, 26% – протилежної думки. Більше останніх у Києві, серед найстаріших опитаних, і тих, хто вже вакцинувався.

Ще 49% не підтримують політиків, які не отримали щеплення проти COVID-19, 35% респондентів байдужі до цього, 14% – підтримують таких діячів.

Також 61% респондентів вірить, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу, 37% – не вірять.

40% респондентів вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на коронавірус. Кожен п’ятий (21%) звинувачує у погіршенні епідеміологічної ситуації людей, які відмовилися вакцинуватися, 15% – Міністерство охорони здоров’я.

У той же час президента і Кабінет міністрів вважають винними 7–8%, місцеву владу – 2%. У мимовільні причини зростання захворюваності частіше вірять ті, хто не хоче вакцинуватися. Вакциновані і ті, хто готується до щеплення, частіше звинувачують у зростанні епідемії тих, хто не має наміру щепитися від коронавірусу.

Соцопитування проходило методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед населення України старше 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова система: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2%.

Українці можуть через чат-бот дізнатися про кількість вакцин від коронавірусу в найближчих пунктах щеплення.

Медики Малайзії та Чилі оприлюднили дані досліджень ефективності захисту від коронавірусу у разі введення бустерних доз вакцин AstraZeneca, Pfizer та Sinovac Biotech після курсу щеплень CoronaVac (від Sinovac Biotech).

Виплата за повну вакцинацію від COVID-19 у розмірі 1 тисячі гривень, яку напередодні анонсував Володимир Зеленський, буде здійснюватись із загального фонду державного бюджету.

загрузка…