Україна замовила ще 1,5 млн тонн вугілля за кордоном

ПАТ «Центренерго» законтрактувало 1,5 млн тонн вугілля у чотирьох країн – Казахстану, Польщі, США та Австралії, щоб компенсувати нестачу ресурсу від державних шахт, повідомили у компанії.

Вугілля із Казахстану (законтрактовано 663 тис. т) та Польщі (300 тис. т) надійде залізницею. Решта – морем зі США та Австралії. Перша партія вугілля зі США обсягом 60,5 тис. т має надійти вже 19 листопада.

«ПАТ «Центренерго» законтрактувало 1,5 млн тонн вугілля, що дозволить йому взимку успішно виконати функцію балансування енергетичної системи України в умовах пікових навантажень та не допустити так званих «віялових» відключень електроенергії»

— «Центренерго»

Нагадаємо, у Міненерго заявили про блокування РФ постачання вугілля з Казахстану.  Станом на ранок 13 листопада державні теплоелектростанції завантажені лише на 10%, решта потужностей стоять без вугілля або на ремонті.

В Україну прямують сім кораблів із вугіллям, що дозволить повністю закрити потреби енергетиків до кінця року. У разі потреби до українських портів прийдуть ще судна з цим паливом, що дозволить вирішити проблему з його дефіцитом до кінця опалювального сезону.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що проблем із опалювальним сезоном в Україні не буде, сім кораблів з вугіллям прибудуть до кінця листопада або на початку грудня.

загрузка…