Міграційна криза: Україна готується до ескалації з боку Білоруссю – і посилює охорону на державному кордоні – МВС

Кордон України

Криза на білорусько-польському кордоні

Монастирський заявив, що Україна зацікавлена у розширенні співпраці з Євросоюзом, щоб разом протистояти гібридним загрозам

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що Україна посилює охорону державного кордону з Білоруссю на тлі міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Під час розмови з комісаркою ЄС із внутрішніх справ Ільвою Йоганссон Монастирський заявив, що Україна зацікавлена у розширенні співпраці з Євросоюзом, щоб разом протистояти гібридним загрозам.

Міністр також сказав, що оцінка ситуації на кордоні з Білоруссю дає підстави прогнозувати ескалацію і нарощування нелегальної міграції на українсько-білоруському кордоні, через що Україна посилює його охорону.

Монастирський додав, що вважає за доцільне використання другої фази проєкту Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM): це дозволить облаштувати українсько-білоруську ділянку кордону, а прикордонники зможуть ефективніше боротися з нелегальною міграцією і контрабандою.

Як повідомляв 5.UA, нещодавно мігранти намагалися прорвати “стіну” на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.