Після штурму кордону мігранти повернулися в табір – включення з Польщі (Відео)

Кордон між Польщею та Білоруссю

Криза на білорусько-польському кордоні

У поляків кидали пляшки й каміння, а також гранати

Закидали польських прикордонників камінням, а потім повернулися в табір на території Білорусі. Мігранти з речами полишили польський пункт пропуску “Кузьниця”, біля якого купчилися добу.  

Покидали територію організовано – у супроводі білоруських спецслужб. Ті віддавали нелегалам команди. Частину біженців розмістили в логістичному центрі неподалік кордону.

Перед цим мігранти намагалися прорватися до Польщі: кілька чоловіків вирізали дірку в білоруському паркані, а звідти з палицями кинулися до паркану з польського боку й намагалися його зламати. У поляків кидали пляшки й каміння, а також гранати. Польські прикордонники у відповідь застосували водомети й сльозогінний газ. Твердять: гранати мігрантам надали білоруські спецслужби, до того ж вони не заважали провокаторам.

Унаслідок заворушень травми отримали семеро польських поліціянтів. В одного з них – перелом черепа. Його ушпиталили. Нині біля КПП ще залишається частина мігрантів, утім провокації вщухли.

“Люди кидали каміння і гранати. Ці гранати не привезли з Іраку, Сирії чи інших країн. Їх могли надати лише силовики білоруського режиму. Це гранати зі сльозогінним газом і світло-шумові, які запускали зі спеціальних рогаток, аби не підходити впритул до поліціянтів. Це була добре спланована атака – жінок і дітей залишили біля пункту пропуску, щоби правоохоронці не могли застосувати силу проти мігрантів”, – зауважив речник поліції Польщі Маріуш Чарка.

“Ситуація вкрай складна і проблематична. Ми бачимо, як невимовно страждають люди, які опинились у пастці. Те, що робить Білорусь, і те, як вона маніпулює людьми, є неприйнятним. Маємо знайти шлях деескалації напруги. Нехай тривають політичні й геополітичні ігри, але мусимо припинити мову ненависті”, – наголосила комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

Як повідомляв 5.UA, нещодавно мігранти намагалися прорвати “стіну” на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.