Росія планує перетворити Білорусь на військову базу на кшталт вже побудованої в окупованому Криму, – Наєв

1

Про це BBC News Україна розповів командувач об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, інформує Цензор.НЕТ.

Загрози зростають, наприклад, під час спільних навчань Білорусі та Росії, як було під час навчань "Запад-2021".

"Основною небезпекою таких навчань є створення штучних або інспірованих конфліктів на українсько-білоруському кордоні. Іншим небезпечним чинником слід вважати імітацію або демонстрацію повернення російських підрозділів до пунктів постійної дислокації після завершення навчань та приховане створення угруповань військ на території Білорусі", – пояснив Наєв.

В українській армії відзначають стрімку мілітаризацію Білорусі.

"У рамках створення "Союзної держави" Кремль рішуче налаштований перетворити Білорусь на військову базу на кшталт вже побудованої в окупованій Автономній Республіці Крим", – вважає Наєв. "Також останні події свідчать, що вище військово-політичне керівництво Білорусі продовжуватиме йти на поступки Кремлю з важливих для РФ питань в обмін на економічні преференції та продовження свого перебування при владі", – припускає генерал.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Наєв: Росія може спробувати повернути Україну у сферу впливу силою у разі послаблення центральної влади в Києві, але поки що не робить відповідних кроків

"Очікується, що подальша інформаційна конфронтація Білорусі до України відбуватиметься за вказівкою з Москви та може в найближчій перспективі мати загрозу реальних провокацій на кордоні під час наступних спільних навчань", – додає він.

Військові не кажуть, як саме українська армія посилила оборону північних регіонів через переміщення російських військ та ситуацію в Білорусі – це закрита інформація.

"Йде постійне планування, робота на місцевості і уточнення завдань. У випадку збільшення воєнної загрози посилюються всі угруповання. Так було і навесні цього року (Коли РФ перекидала війська до кордонів України – Р ед .), і під час навчань "Запад-2021", – резюмує Наєв.

Також читайте: Всі екіпажі Bayraktar готові до бойового застосування на Донбасі вдень і вночі, – Наєв