Маск обіцяв виділити $6 млрд на боротьбу з голодом, якщо буде чіткий план – ООН розробила такий план


У жовтні виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі в інтерв’ю CNN сказав, що всього 2% статку Ілона Маска (близько $6 млрд) вистачило б, щоб врятувати від голоду 42 млн людей.


У відповідь Ілон Маск написав у Twitter, що якщо ООН опише, як ці гроші вирішать проблему, він продасть акції Tesla і дасть $6 млрд.


«Якщо ВПП ООН зможе точно описати у цій гілці Twitter, як $6 млрд вирішать проблему голоду у світі, я продам акції Tesla прямо зараз і зроблю це», – написав він.


«Але це має бути відкритий бухгалтерський звіт, щоб громадськість бачила, як витрачаються гроші», – додав він.


15 листопада ВПП ООН випустила «разове звернення до мільярдерів», де розписала програму на $6,6 млрд.


«Ця голодна криза – безпрецедентна. Її можна уникнути. @elonmusk, ви просили чіткий план та відкриті рахунки. Ось! Ми готові поговорити з вами, і з будь-ким, хто серйозно ставиться до порятунку життів. Потрібно $6,6 млрд на запобігання голоду в 2022 році», – написав Девід Бізлі.


З цих грошей $3,5 млрд – витрати на продукти і доставку повітрям, землею і водою, зарплати водіїв і осіб, що супроводжують, в зоні військових конфліктів.


$2 млрд – це грошові чи продовольчі купони для тих, хто її потребує, вони допоможуть підтримати місцеву економіку.


$700 млн – витрати на розробку програм розподілу їжі та ваучерів у 43 країнах. $400 млн – адміністративні витрати на координацію постачання, контракти на доставку, моніторинг та аналіз ситуації у світі.


У липні ООН вказувала, що проблема голоду у світі посилилася через пандемію Covid-19, почався дефіцит продуктів на світових ринках.


За даними ВПП ООН на початок листопада, на межі голодної смерті перебувають 45 млн людей у 43 країнах. На початку 2021 року – 42 млн, у 2019 році – 27 млн.


За матеріалами TJournal