Хейтспіч і булінг: кількість коментарів з ненавистю в соцмережах зросла на 20% в розпал пандемії


Некомерційна організація Ditch the Label та сервіс моніторингу соціальних мереж Brandwatch опублікували дослідження «Hate Speech у мережі під час пандемії». Його автори проаналізували 263 млн онлайн-діалогів американців та англійців і виявили 50,1 млн прикладів висловлювань, які «розпалюють ненависть», пише Forbes.


Такі коментарі, зазначається у доповіді, з’являються в інтернеті кожні 1,7 секунди. Загалом автори виявили 23 млн прикладів висловлювань, які можна віднести до погроз насильством.


Загалом рівень ненависті у мережі за півтора року зріс більш ніж на 20%, йдеться у дослідженні. Це пов’язано в першу чергу з початком пандемії коронавірусу в березні 2020 року і численними локдаунами. Автори зазначають, що пандемія створила ідеальні умови для тролінгу та цькування, тому що люди протягом цілих місяців були замкнені у своїх будинках. У них звільняється багато часу, що призводить до зростання нудьги, крім того, приходить відчуття непідконтрольності власного життя, і цей контроль потрібно якось повернути.


«Факт, який підтверджується дослідженнями: люди, які займаються тролінгом та булінгом, часто самі страждають від психологічних травм, у них є проблеми з ментальним здоров’ям. Вони могли рости в аб’юзивній сім’ї, могли самі зазнавати цькування», – зазначає керівник Ditch the Label Ліам Хеккет.


Ще однією причиною зростання кількості ненависницьких коментарів автори дослідження називають новини – це протести руху Black Lives Matter і новини про походження коронавірусу.


Зросла і кількість ненависницьких коментарів про гендерну ідентичність (на 14% у період пандемії). Основу hate speech у дискусіях про сексуальну орієнтацію становить гомофобія – близько 85% висловлювань.


Хеккет зазначив, що зараз онлайн-аб’юз виявився нормалізованим – це середовище, в якому живуть усі, і це неправильно, оскільки це призводить до руйнівних для людей наслідків. Він наголосив, що навіть після стабілізації ситуації з пандемією рівень ненависті в мережі залишиться, як і раніше, високим.


Глава Ditch the Label розповів, що зараз організація бере участь у розробці законопроекту, який зобов’яже соцмережі у Великобританії «піклуватися про користувачів» і припиняти розпалювання ненависті в мережі. На його думку, це «крок до руху в правильному напрямку».


Як повідомлялося, прокуратура Огайо подала позов до Meta на $100 млрд за приховування інформації про Facebook.