Мігранти поряд – чи готова Україна до можливої навали біженців з Білорусі

Кордон між Польщею та Білоруссю

Криза на білорусько-польському кордоні

Ділянки українського кордону з Білоруссю вже почали огороджувати дротом

Збираємося посилити кордон із Білоруссю, з огляду на так звану “міграційну кризу”. Такі заяви оприлюднили минулого тижня на брифінгу в Офісі президента після засідання РНБО. Секретар Олексій Данілов розповідав про напрацювання схеми для різних сценаріїв, при ймовірному притоку мігрантів. По тому Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський відправився на кордон до Волинської області. Долучилися і всі силові відомства, секретар РНБО, чільники облдержадміністрацій тих регіонів, які межують із Білоруссю. То що ж після виїзної наради на кордоні та у планах керівництва країни й оборонних відомств? І чи почали таки зводити стіну на кордоні з Білоруссю, чи поки вона у планах? Та що на дипломатичному рівні – чи чекати об’єднання України у балто-чорноморський союз? Деталі знає журналістка “5 каналу” Олена Рибінська. 

Ані стін, ані фортифікаційних споруд. Поки ситуація на білорусько-польському кордоні щодня набирає обертів – ділянки українських рубежів починають огороджувати дротом.

Після минулотижневого засідання РНБО, на українсько-білоруську межу доправили сили резервів, загалом понад 8 тисяч осіб. Прикордонники відзвітували про посилене патрулювання.

“Збільшення прикордонних нарядів, безпілотна авіація, авіаційні підрозділи, моніторинг кордону щоденно, інформація від розвідки щодо потоку мігрантів в бік України. Або болотиста або лісиста місцевість з Білоруссю, і не може велика група мігрантів рухатися”, – розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Жодні річки чи болота не спиняли контрабандистів на шляху до України, то ж яким чином зупинять мігрантів – невідомо, каже парламентська опозиція. Дієвим буде зведення стіни від горе-сусідів. Та коли розпочнуть будівництво – невідомо. Чекають п’ятниці, щоби почути міністра внутрішніх справ під час години запитань до уряду.

“Можемо брати кошти з резервного кошту для облаштування інженерних споруд, на вулиці плюсова температура копати землю ще. Мій заклик і моя апеляція до міністра МВС. Якого типажу кордон, коли роботи почнуться будівельні роботи. Бо нині мали копати вже всі і в тому числі і тероборона і Нацгвардія”, – розповіла народна депутатка об’єднання “Справедливість” Соломія Бобровська.

Резервісти напоготові. Верховна Рада змінила законодавство.

“Надано можливість командування ЗСУ і головнокомандувачу призвати резервістів в разі загроз терміном на 6 місяців, без рішення ВР про мобілізацію. Резервіст під час такої служби повністю прирівнюється до контрактників”, – зазначив заступник голови Ради резервістів, ветеран російсько-української війни Мирослав Гай.

Дипломатична війна – не менш важлива. Народні депутати могли б ухвалити звернення до парламентів Польщі та Литви. І висловити підтримку сусідам, які нині боронять кордони проти гібридної агресії Мінська та Москви.

“Лукашенко не може ні танками ні в якому способу крім гібридного, атакувати. Лукашенко це великий ЧВК “Вагнер” у вигляді держави цілої”, – розповів координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

Також задля спільного захисту Україна, Польща, Литва, Латвія та Естонія могли б створити балто-чорноморський союз. За словами експертів, у такий спосіб можна було б дати реальну відсіч Путіну-Лукашенку.

“Страшний сон Кремля – Балто-чорноморський союз. Найстрашніший кошмар”, – розповів Костянтин Машовець.

А ще експерти нагадують: поки що ми залежимо від білорусів, бо купуємо в них, приміром, нафтопродукти, бітум та електрику. Потрібен план, як перейти до постачальників з інших країн та відмовитися від торгівлі з Лукашенком. 

Олена Рибінська, Ганна Кудрявцева, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, нещодавно мігранти намагалися прорвати “стіну” на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.